O nás

Objav svet Cafés Pont

 • Spoločnosť Cafés Pont vznikla v roku 1952 ako výsledok nadšenia a úsilia dvoch
  bratov Armanda a Feliu Ponta. Feliu spomína, ako predal svoj milovaný saxofón a
  kúpil prvé štyri vrecia kávy. Kávu spracoval, upražil a predával vo svojom prvom obchode. Od tej doby pracuje Cafés Pont dennodenne s jasným cieľom, ktorým je kvalita.

  Úsilie dosiahnuť vysnené ciele posúva spoločnosť Pont stále vpred, až do súčasnosti. Dnes, s novým duchom ďalšej generácie rodiny Pont, modernizuje
  spoločnosť, vzhľad a dizajn výrobkov, samozrejme s dodržiavaním kvality a služieb. Filozofiou firmy PONT je pracovať tak, aby sa každej káve dostalo lásky a kvality, vďaka čomu ju poznajú tisícky ľudí.

  Vo firme Pont sú odborníci prítomní počas celého procesu prípravy našich káv. Od samého začiatku kontrolujeme výber a nákup najlepších odrodových zŕn ako aj ich dovoz. V sídle spoločnosti v meste Sabadell /Barcelona/ máme k dispozícii priestor vyše 4 000 m2. Tu sa uskutočňuje celý proces vývoja káv, od praženia cez balenie rôznych druhov a zmesí.

 • Tím zložený z viac ako päťdesiatich ľudí pracuje na spoločných cieľoch, ktorými sú
  ponúkať tú najvyššiu kvalitu káv a najlepšie služby.

  Oddelenie kvality je zodpovedné za výber najlepších kávových zŕn pred procesom praženia a za kontrolu procesu spracovania kávy. 

 • V sídle sú vytvorené školiace centrá pre baristov, určené pre zamestnancov a zákazníkov, a rovnako i pre záujemcov o svet kávy, pretože pre firmu PONT to nie je iba práca, je to láska ku káve, láska na celý život!

O nás

 • Prečo práve káva z Barcelony?

 • Rozhodla som sa otvoriť si kaviareň. Možno to poznáte, ten pocit, že chcete vytvoriť niečo vlastné, kde si sami budete určovať pravidlá, a mať z toho radosť...
 • A tak sa začal kolotoč, od nájdenia vhodných priestorov po výber tých najlepších produktov. Keďže som snívala o kaviarni, káva bola jednoznačne pre mňa to najdôležitejšie, a keďže kávu milujem, mala som na jej výber aj vysoké nároky.  Chcela som sa odlišovať od väčšiny kaviarní a tak sa výber značne zúžil. Nechcela som kávu, ktorú „majú všade“. Samozrejme našla som aj také značky, ktoré mi chuťou i kvalitou vyhovovali, dokonca ich ani neponúkali v každej druhej kaviarni, ale potom prišli záväzné zmluvy o odbere kávy a podobne. Nechcem sa v žiadnom prípade viazať, chcem mať voľnosť v rozhodovaní o tom koľko kávy mesačne odoberiem, a či ju budem chcieť zmeniť, keď by na to bol dôvod... Z čista jasna, mi v mojom tápaní pomohol darček od kamarátky zo Španielska. Poslala mi balíček kávy Pont. Spomenula som si na čas keď som tam žila, i na kávičku, ktorá sa tam teší veľkej obľube. A rozhodnutie bolo na svete. Vtedy som ešte o jej distribúcii na Slovensku neuvažovala, ale časom, keď som zistila, že moja vášeň pre túto značku je opätovaná mojimi zákazníkmi a týto sa čoraz častejšie vracajú aby si kúpili našu kávičku aj domov, dohodli sme sa s firmou Cafés PONT na výhradnom dovoze.  Vďaka ich ochote a pomoci v začiatkoch, tu teraz sme aj pre vás a vaše kaviarne, reštaurácie, bary a hotely. Káva PONT si rýchlo získava nových nadšencov a priaznivcov. Ak sa chcete odlíšiť a ponúknuť zákazníkom vo vašom meste niečo iné, niečo nové, niečo, kvôli čomu sa k vám budú zákazníci vracať, vyskúšajte kávu Pont.     
 •                                                                                                     
 • Rada vás privítam v priestoroch našej kaviarne Šálka kávy v Edene, kde si môžete vychutnať šálku kávy PONT tak ako ju máte radi, na výber máme sedem druhov rôzne namiešaných zmesí od 100 % jemnej arabiky Sanjami po krásne vyváženú vyberanú zmes arabiky s robustou Zenit či množstvo jednodruhových odrôd.